
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 43.8 mm |
| Width | 28 mm |
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 27.5 mm |
| Lead Free | Not Applicable |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 5 mm |
| Number of Terminals | 12 |
| Orientation | Right Angle |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Color | Black |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Contacts | 12 |
| ELV | Compliant |
| Tab Width | 3 mm |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 5 mm |
| Housing Material | Polyamide |
| Number of Ports | 1 |
| Housing Color | Black |
| Tab Thickness | 800 µm |
| Number of Signal Positions | 12 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
